İçeriğe geç

PlayStation 5 Ne Durumda?

İtalya’nın meşhur mağaza zincirlerinden önde gelen GameLife, Sony’nin yeni nesil oyun konsolunun fiyat etiketini açığa çıkardı. Mağaza şu anda PlayStation 5 için 450 euro (488 dolar) karşılığında rezervasyon alıyor. Ayrıca cihazın muhtemel çıkış tarihi hakkındaki da yeni detaylar var.

Daha ilkin de konsolun fiyatı konusun damuhtelif iddialar ortaya atılmıştı. PS5’in 500 dolar fiyatla piyasaya sürüleceğini söyleyenler de oldu, 1.000 dolar şeklinde bir fiyattan bahsedenler de. Ancak GameLife’ın listelediği 450 euro’luk fiyat son aşama makul gibi görünüyor.

Mağaza sayfasındaki açıklamalara nazaran Sony, PlayStation 5’i beklenildiği gibi Noel dönemi arifesinde, 20 Kasım Cuma günü piyasaya sürecek. Ancak bu bilgilerin hemen hemen resmi olarak teyit edilmediğini ve değişebileceğini unutmamak gerekir.

PlayStation 5’in ne vakit tanıtacağı bilinmiyor. GamesBeat muhabiri Jeffrey Grubb’a gore Sony yeni nesil oyun konsolunu, 4 Haziran’da düzenleyeceği hususi bir etkinlikte tanıtacak. Grubb’ın bu tür haberler mevzusundapak bir sicile haiz olması, lansman tarihinin doğru olma ihtimalini yükseltiyor.

Tarih:Oyun Konsolu

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir