İçeriğe geç

Windows 10 Şifre Kaldırma İşlemi

Windows 10 şifre kırma işlemi için resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz. İşlemi Active Password Changer programı ile yapacağız. Programın İSO formatına da yazımızda ulaşabilirsiniz. Windows kullanıcı şifresi sıfırlama konusunda oldukça başarılı olan bu programın iso dosyasını piyasada bulmak oldukça zor. Aşağıdaki download linkini kullanarak dosyayı indirebilirsiniz. Yazılım ile sadece local şifreleri sıfırlayabilirsiniz. Live password’lar bu işlem dahilinde değildir.

Hazır iso dosyasını indirmek için tıklayın

ISO yazdırmak için aracı olan Rufus Programını indiriyoruz

Bootlu USB oluşturmak için CDROM simgesine tıklayarak indirdiğiniz iso dosyasını gösterin ve Başlat seçeneğine tıklayın.

İso dosyasını CD veya USB belleğinize yazdırabilirsiniz. Bu işlemler sırasında Rufus yazılımını kullanabilirsiniz. Yazılımın nasıl kullanıldığını, sitemizde arama yaparak bulabilirsiniz. Boot işlemlerini tamamladıktan sonra şifresini kırmak istediğiniz cihazı boot ederek çalıştırın. Yazılım otomatik olarak açılacaktır.

İşletim sisteminiz bulunduğu partition’u seçtikten sonra sisteminizde bulunan tüm local kullanıcılar aşağıdaki görseldeki gibi listelenecektir. Burada şifresini sıfırlamak istediğiniz User’ın karşısında bulunan rakamı yazıyoruz.

Örneğine görseldeki “Zero” isimli hesap için seçim ekranına 1 yazıyoruz.

Kullanıcı ayarlarıyla ilgili bir ekrana yönlendirileceksiniz. Burada şifreyi bir daha açılışta değiştirmek, şifre süresi, hesabı kapatma gibi ayarlar var. Bu ayarda herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.

Y” tuşuna basarak işlemi tamamlıyoruz. “User’s attributes has been succesfully changed” seçeneğini görüyorsanız işlem başarıyla tamamlanmıştır.

NOT:İşlemden sonra kullanıcı şifresi boş olarak gelecektir. Tek kullanıcıya sahipseniz sistem otomatik açılacaktır.

Kırmızı bir ekran ve uyarı ile karşılaşıyorsanız farklı kullanıcıların şifrelerini sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Son güncelleme ile yazılıma birçok özellik eklenmiştir.

  • X86 platformları için hala 32 bit olarak sağlanan, x64 platformları için 64-bit çalıştırılabilir dosya tanıtıldı Kullanıcı arabirimi geliştirilmiş ve büyük çözünürlüklü monitörler için benimsenmiştir (HiDPI)
  • Hesap şifresi sıfırlanmadan önce Kayıt Defteri (SAM) yedeklemesi oluşturulabilir Kayıt defteri (SAM) yedeklemesi geri yüklenebilir, böylece sistemi orijinal durumuna geri döndürür.
  • Profesyonel paketler: Active @ Boot Disk artık UEFI güvenli önyükleme sistemleri ve eski BIOS’u önyükleme yapıyor. En son paket: en son Active @ Önyükleme Diski (64 bit) ve Active @ LiveCD (64-bit) dahil.

Boot oluşturma, şifre kırma, iso dosyası hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Yazılım tüm Windows işletim sistemi sürümlerinde sorunsuz çalışmaktadır. Alternatif yöntemler ve programlar için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Windows 10 ve diğer tüm işletim sistemlerinde şifrenizi kırabilirsiniz. 

kaynak

Tarih:Yazılım

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir